Друк

 


Будь який розрив приносить біль. Але можна вийти з цієї історії з високо піднятою головою, а можна, надовго загрузнути в трясовині страждань. Як правильно переживати розставання, які думки допоможуть справитись швидше, а які руйнують тебе з середини?

Почну з того, що робити категорично неможна. Забороняється навіть подумки вимовляти фразу: «Мене покинули».

Це переміщення в позицію жертви, об’єкту, предмету. Ви дві дорослі і дієздатні людини. Нікого нікуди не кидали. Ви розстались. Ви прийняли рішення не подовжувати стосунки. Ви не бачите перспектив для вашої пари. Виберіть будь яке формулювання, головне, щоб воно відображало суть того, що відбулось. Ваша пара розпалася, але ніхто нікого не кидав.

 

Безумовно, психологічно здорова людина не розчиняється в просторі без пояснень. Вона знаходить в собі сили поговорити з партнером, сказати, що почуття згасли і в подальших стосунках немає сенсу. Але ми чудово розуміємо, що буває і по іншому. Ви, приходите додому, а там пуста шафа, чи після періоду підозр виявляєте, що в нього з’явилась інша жінка, чи він раптом починає придиратися до всього, тому що ви його дратуєте. В це важко повірити одразу, але повірте: немає ніякого значення, що стало останньою краплею, пішов він з поясненнями, чи без них, впіймали ви його на зраді чи ні.

І саме від цього потрібно відштовхуватись, якщо він вас більше не любить, для чого він вам? Для чого вам людина, яка не хоче проводити з вами час, якому стало нецікаве ваше життя, який не хоче приймати участь в ваших справах, якому немає про що з вами говорити? Того чоловіка, який вас любив більше немає. Його не повернути, він не у відрядження поїхав і не в шафі сховався. І ми підходимо до наступної дуже важливої думки: ваше розставання закономірне.

Жодна «фарбована сучка» не забрала вашого чоловіка. Він не винен, що вас розлюбив. Неможливо розлюбити і полюбити силою волі. В ваших стосунках були якісь проблеми, на які ви або не звертали уваги або не хотіли помічати, можливо сподівались, що все владнається само собою, або списували на важкий період або ігнорували з якихось інших причин. Так чи інакше, між вами наростало нерозуміння, зникала ніжність, ви проводили разом менше часу, частіше сварились або просто мало спілкувались. Так, такі періоди стаються у всіх пар, але розпадаються ті, що з самого початку були не міцними. Тобто, ваші стосунки в принципі були приречені, питання було лише в тому, коли станеться розрив.

Припиніть себе жаліти і не жалійтесь оточуючим на негідника і гада. Навіть якщо він як остання скотина пішов потайки, захопивши з собою телевізор, кавоварку і чайник з свистком, пам’ятайте: ви в свій час вибрали саме цього чоловіка. «Він був зовсім іншим!» - крикнули зараз мільйони читачок. Ви праві. Але якщо він так змінився, чому ж ви не покинули покидька самі? Адже не відразу він перетворився в гада. Ви були разом довгий час. Ви мабуть бачили, як він спілкується з іншими, як відкликається про близьких, як коментує інші пари. Так, ви не помітили деяких рис, або не захотіли помітити. Але вихід з ситуації «я опинилася в парі з покидьком» очевидний: потрібно ці стосунки припиняти. Ваш покидьок самоліквідувався. Чи це не причина зрадіти?

Звичайно, перший час після розриву вам буде важко. Це нормально. Розрив взагалі вважають другою по глибині травмою, після смерті близької людини. Дайте собі рік. Приблизно за цей час ваша психіка «переварить» стрес, ви будете готові іти далі. В цей складний період уникайте двох крайнощів: Перша - сісти в ув'язнення і цілодобово ридати, друга - пуститися у всі тяжкі і довести всім (і колишньому, звичайно), що ви - нарозхват. Самотність і насичення власними стражданнями будуть день за днем руйнувати самооцінку і губити здоров'я, а чоловіків ви будете порівнювати з колишнім. Тобто, якщо це ні до чого не зобов’язуючі зустрічі, секс, походи в кіно, розважайтесь на здоров’я. Але не варто очікувати, що ви з одних стосунків швиденько перейдете в інші, це майже з гарантією буде невротичний союз, який нічим хорошим не закінчиться.

Багато кому важко повідомити про розрив друзям і близьким, це зрозуміло, люди лізуть з запитаннями, що дуже неприємно. Моя порада – не деталізуйте. Не звинувачуйте ні себе ні його. «У нас різні погляди на майбутнє», «Наші шляхи розійшлись» - обмежтесь звичайними фразами, які зазвичай пишуть в графі: «причина розлучення». «Не зійшлись характерами», «Виникли непримиримі протиріччя».

І останнє. Ви не винні. Ви не від лякали його вийшовши з ванної без макіяжу, ви нормально готували, у вас нормальна фігура, нормальний характер, з вами взагалі все нормально. Не допускайте поганих думок: «Якби я вела себе не так, все могло б бути по іншому. В жодному разі! Ви така яка є – це ви і ніхто інший. Чоловік любить жінку повністю всю, без поділу на вміння готувати чи довжину ніг. Не намагайтеся «винести уроки» і змінити себе після розриву, тому що, це насилля над собою. Мабуть єдине, про що варто задуматись це – чи не брали ви на себе відповідальність за все, що відбувається в вашій парі. Тому що, якщо ви вірили, що «погода в домі» – це цілком ваша відповідальність, то від цієї установки потрібно терміново позбавлятись. Для танго потрібні двоє.

 

Оригінал: http://labkovskiy.ru/publikatsii/kak-perezhit-razryv/

 

 

Copyright 2013. Психолог у Львові || Психотерапевт Львів || Послуги психолога Львів || Психологічна студія СЕНС || Google+ Joomla 1.7 templates. Custom text here