Друк


Наталія Грейс – талановитий психолог і бізнес – тренер з Санкт – Петербургу, в своїй книзі «Закони Грейс» сформувала декілька закономірностей які допомагають стати трохи мудрішими. Ось деякі з них, можливо, вони допоможуть вам вже сьогодні.

1.   Закон обнулення.

Мозку необхідне обнулення. Якщо ви повернулись додому і ледь тримаєтесь на ногах, а зроблено лише чотирнадцять справ, з двадцяти восьми запланованих на сьогодні, якщо ви присіли і дивитесь просто перед собою в пустоту, то не звинувачуйте себе за неефективність. Мозок не може безперебійно виконувати ваші розпорядження, собою йому теж необхідно зайнятись. Має ж він навести порядок у всіх тих деталях, що ви в нього вклали. В цей час, потрібна відсутність всякої інформації ззовні. Таким чином, мозок «очищається». Це і є обнулення.

2.   Закон хибної доброти.

Нам тільки здається, що ми допомагаємо, вирішуючи чужі проблеми. Ми посилюємо їх. Коли ми силоміць тягнемо людину з алкогольною залежністю лікуватись, то лише продовжуємо її агонію і витрачаємо власний час, вона зап’є знову, а ми станемо вважати її невдячною замість того, щоб спитати себе чи варто було взагалі нав’язуватись. Людина повинна вирішувати свої проблеми САМОСТІЙНО. Вона виростає в міру того, як зростає її арсенал вирішення проблем.

3.   Закон показових дрібниць.

Як людина проявляє себе в дрібницях, така вона і є. Вона може бути щедрою по-царськи, але лише раз в рік. А дріб’язкова натура виявляється в дрібницях щодня. Тому, дрібниці, куди більш показові.

4.   Закон зародків.

Існують зародки явищ і подій. Хоча ці зародки не живі, але мають здатність розмножуватись. Одна поставлена чашка супроводжує за собою гору немитого посуду. Один надпис на свіжопофарбованому паркані, не залишиться надовго одиноким, невдовзі весь паркан буде обписаний. Як використовувати закон зародків? Всі неблагополучні явища й події потрібно розпізнати в зародку. Зародки всього поганого потрібно знищити. Якщо якісь життєві явища вам не до душі, усуньте їх зародок. Набагато простіше розтопити сніжинку, а ніж зупинити сніговий клубок.

5.   Краще «недо-», ніж «пере-»

Це стосується абсолютно всього. Наприклад, якщо говорите промову, то завершіть її до того, як люди втомляться. Гете говорив: «Таємниця нудної людини, полягає в тому, щоб сказати все». Пішли на побачення – попрощайтесь трохи раніше, ніж цього захоче ваш партнер. Йдіть з гостей раніше, ніж вони засумують поодинці. Пам’ятайте: краще «недо-», ніж «пере-».

6.   Закон загальної упряжки.

Двоє коней в одній упряжці в змозі зрушити з місця 15 тон. А ось, кожна з них окремо - тільки 3 тони. Робіть справу не менше, ніж по двоє, - і будете ефективні. «Нитка потрійна, не скоро порветься».

7.   Закон чарівного слова.

Виявляється, що чарівне слово – «НІ», а зовсім не, «будь ласка». Багатьох проблем можна уникнути, якщо навчитись відмовляти людям. Не проводьте час в пустому спілкуванні з ввічливості. Не давайте гроші в борг, якщо вам не хочеться цього робити. Це куди краще ніж страждати і думати, повернуть чи ні. Дайте те, що можете подарувати, а в борг не давайте. Гете говорив «Хочеш втратити друга – дай йому грошей в борг».

Я помітила цікавий феномен. Коли людина аргументовано відмовляє, то її самооцінка підвищується, зростає повага до себе. Люди бояться відмовляти, а знаєте чому? Вони бояться не сподобатись. Але всім не догодиш. Навчіться сприймати спокійно чужі негативні емоції з приводу вашої відмови. Якщо одразу сказати ні, то аргументувати відмову буде простіше. Відмовляйте легко.

8. Закон хибності ідеальних умов.

Ніколи не буде ідеальних умов. Нерозумно звичайно ж, заперечувати, що сприятливі обставини зрідка трапляються. Ще рідше комусь вистачає мудрості скористатися ними. Частково тому, що можливості приховані під проблемами, які потрібно вирішувати.

9. Закон пропозиції.

Одному чоловікові, назвемо його Михайловичем, хотілося поміняти свій мотоцикл на новий, більш сучасний. Михайлович, подав оголошення в газету про те, що продається мотоцикл, оскільки всієї суми на покупку нового він не мав. Модель була досить старою, тому дзвінків за оголошенням не було. Проте, в кінці тижня один покупець все таки подзвонив. Михайлович зустрівся з ним і той запропонував йому дуже скромну ціну, приблизно триста доларів, сказавши, що цей мотоцикл можна лише впустити на запчастини. Михайлович став заперечувати і говорити, що продасть його як мінімум за тисячу. Клієнт пішов і було видно, що він не торгується, а просто дійсно не готовий заплатити більше, при цьому залишив Михайловичу свій телефон зі словами: «Якщо все ж надумаєте, подзвоніть мені». Михайлович і не думав змінювати своє рішення по відношенню старого мотоциклу і не передзвонив. Клієнт знову дав про себе знати за кілька днів і знову запропонував 300 доларів, але Михайлович відмовився. Ще через тиждень, коли Михайлович пізно повертався додому, він довго не міг згадати, куди поставив свій мотоцикл, аж поки не зрозумів, що його вкрали.

Пропозиції роблять не просто так. Доля таким чином виявляє свою турботу про нас.

10. Закон одного разу налагодженого.

Одного разу налагоджене, чудово працює.

11. Закон компенсації.

Не буває все і одразу! Лише уявіть: дружина – красуня; манікюр; зачіска; пироги вдома не пересихають; в ліжку з чоловіком - чудеса винахідливості і пристрасті; діти купаються в увазі; геніально співає, розважає гостей грою на роялі; здорова - ну просто кров з молоком; поступлива, характер шовковий, зустрічає посмішкою, геніальна поетеса, щаслива бізнес-леді, ідеальний друг...

Не буває   всього одночасно, тому, Наполеон боявся кішок, Чайковський їв папір і плакав до 10 раз в день, Суворов, часто прикидався дурнем, а Бах, кидав в органіста париком, коли той фальшивив.

Якщо в чомусь одному людина досягає значних успіхів, то в іншому бувають недоліки. Але, людина цінна не стільки відсутністю недоліків, як наявністю переваг.

12. Закон впливу.

Оточення впливає на те, якою стане людина. В медицині є таке поняття: норма реакції. Очевидно, що комусь судилось бути стрункою, комусь - повнішою. Але навіть в рамках поняття про повноту, можна бути повненьким симпатягою, а можна худим, схожим на хворобливого каліку. При цьому мати однакову генетику. Це і називається нормою реакції. Навіть, якщо людина не рве зірок з неба, то й у неї є якийсь запас норми реакції. В одному оточенні людина стане розвиненою, (нехай навіть відносно), а в іншому - примітивною. Оточення впливає на багато, якщо не на все. Ми перетворюємося в тих, хто поруч з нами, і набагато рідше перетворюємо оточуючих в себе.

13. Закон хреста.

Хрест кожному дається в суворому співвідношенні з його спиною.

14. Закон полярної реакції на талант.

Талановиті люди завжди викликають полярні реакції, або захоплення, або ненависть. Їх неможливо сприймати байдуже. Їх неможливо не помічати, ігнорувати, їх неможливо забути. Їх пам’ятають, люблять і ненавидять, про них думають, їм заздрять. Тому, якщо ви талановиті, то не сподівайтесь на загальне схвалення. Вороги будуть вже тому, що не всі таланти дістались їм.

15. Закон не твої люди.

Не твої люди, все одно від тебе підуть!

16. Закон загальної пам’яті.

Більш за все людей пов’язує загальна пам'ять на події. На загальній пам’яті базується прихильність і великою мірою спокійна стадія тривалої любові. Таким чином потрапляння в пам'ять пов’язує людей. Хочете доброї прихильності, потрапте в пам'ять добром.

17. Закон прив’язаності думок до ближнього.

Людина, що знаходиться поблизу нас, змушує думати про себе, навіть, якщо вона нам не цікава. В цьому і небезпека близькості нікчемних людей.

18. Закон неминучості втрат.

У всьому, що людина робить, вона допускає промахи. Тому, втрати неминучі. Втрати неминучі – панове! Знаючи це, не варто розчаровуватись надто сильно. Багато на що, але не на все ми можемо вплинути. Є загальні закони світобудови. Ми не можемо бути ідеальними, і наші дії також. Неминучість втрат приймайте із смиренням. Мабуть, воно потрібно лише тут.

19. Закон половинок.

Будь яку картину світу, будь яку справу, можна символічно розділити на половинки, які взаємно доповнюють один одного. Половинки можна назвати початковими і кінцевими. Задати тон початковій половинці ще можливо, а от якщо вона матеріалізувалась, то кінцева половинка почне домальовуватись сама собою. В цьому і суть керування ситуацією. Ви можете направляти початкову половинку щоб отримати бажаний кінцевий результат. Ви мабуть задумувались, чому деякими людьми захоплюються оточуючі. Вони поводяться так, ніби не можуть не сподобатись. Якщо потрібно говорити промову, то всім своїм виглядом вони показують, що готові до оплесків і люди починають плескати, домальовуючи другу половинку. Вони поводяться так, ніби чекають реакції обожнювання і люди починають спочатку дивитись зацікавлено, а потім влюбляються. Задавайте правильну початкову половинку і успіх гарантовано.

20. Закон правильних вчинків.

Якщо людина чинить правильно, то її справи з кожним днем йдуть краще і краще.

 

 

Джерело: http://fit4brain.com/5559

Copyright 2013. Психолог у Львові || Психотерапевт Львів || Послуги психолога Львів || Психологічна студія СЕНС || Google+ Joomla 1.7 templates. Custom text here