Друк

 

В даному методі обговоримо наступну тактику: працює – не працює, з ким працює, які особливості використання на різних етапах, чи пробували щось подібне і який результат отримали.

 

Коли розрив контакту не можливий.

При спілкуванні з будь-якими маніпулюючими і токсичними людьми, включаючи нарцисів, психопатів, переслідувачів, соціопатів, людей з пограничними і істеричними розладами особистості і загалом із всіма видами емоційних вампірів, зазвичай рекомендують, що відсутність реакції – найкраща реакція на небажану увагу.

Часто це дійсно так, і метод «Розриву всіх контактів» (уникати будь-якої комунікації), варто застосовувати завжди, коли це можливо. Це, мабуть, найбільш ефективний спосіб позбутись від пекла, в яке регулярне спілкування з емоційними вампірами нас занурює.

Однак, існують певні ситуації, де цей метод неможливий. Наприклад, в випадку поділу з токсичною людиною опіки над дитиною, або якщо колишній партнер вас переслідує, позбавлення його права на зустріч може його розлютити. В такому випадку відмова спілкуватися з ним, може розглядатися психопатом як образа. Такі люди вирішують, що вони можуть змусити вас відповісти їм і таким чином задовольняють своє бажання контролю над вами. Більше того, багато з нас намагаються завершити стосунки з такою особистістю декілька раз, але лише для того, аби кожного разу приймати її чи його назад. Вони включали жалість і пояснення, а від того, що ми не розуміли, що це саме той тип поведінки, що використовують психопати і інші неприємні особистості ми вірили їх обіцянкам змінити ситуацію в майбутньому чи змінитися самим. Вони знають всі наші емоційні слабкі місця. Для них легко і цікаво заманити нас назад натиснувши на наші емоції.

Але маніпулятори не змінюються. По суті, якщо ви розійдетесь з психопатом він може піти багато на що, аби наказати вас ще сильніше, за те, що ви посміли думати, що хочете бути незалежним.

Навіть у випадку, якщо не приймати їх назад, найбільш небезпечний час для жертви – початковий розрив з психопатом або нарцисом. Вони дуже лютують від того, що ними нехтують. Втрата контролю чи влади над людиною, для них не тільки нарцистична травма, вони можуть відчувати повне спустошення, коли партнер їх покидає, навіть, якщо вони мали намір цього партнера вбити. Причина – втрата контролю. Всім маніпуляторам потрібно постійно відчувати контроль.

Саме для таких ситуацій існує Метод Сірого Каменю.

 

Висушити джерело драми.

Як нам позбутися цієї паразитичної п’явки не викликаючи нападу запеклої помсти? Метод Сірого Каменю – це в першу чергу, спосіб підштовхнути психопата до того, аби він втратив до вас цікавість, він відрізняється від Методу Розриву всіх Контактів тим, що ви не намагаєтесь відкрито уникнути контакту з емоційним вампіром. Замість того, ви допускаєте контакти, при цьому видаєте тільки нудні, одноманітні відповіді, змушуючи паразита йти ще кудись в пошуках джерела драми. Коли контакт з вами стабільно і передбачувано незадовільний розум психопата налаштовується на очікування від вас нудьги, замість драми. Психопати залежні від драм і не терплять нудьгу. З часом він знайде когось іншого, щоб задовольнити свою потребу в драмі і зрозуміє, що до вас його тягне менше. І в якийсь момент просто переключиться на когось іншого.

Метод Сірого Каменю – спосіб привчити психопата до того, що ви погана ціль для переслідування, адже ви втомлюєте його і дозволяєте нудьгувати, а цього вони не терплять. Так, ви змусите маніпулятора піти за власним бажанням.

Можна сказати, що метод Сірого Каменю – це спосіб розриву з психопатом за допомогою старого виправдання: «справа не в тобі, справа в мені», різниця лише в тому, що ви показуєте це своїми діями, замість того, щоб проговорити це словами і маніпулятор сам приходить до цього висновку.

 

Заздрити нічому.

Друга причина використовувати Метод Сірого Каменю – можливість уникнути попадання на роль жертви з самого початку. Якщо ви виявляєте, що опинились в оточенні однієї або більше нарцистичних особистостей, можливо працюєте з ними, або вони є членами вашої сім’ї, важливо уникнути активації їх заздрості. Використовуючи Метод Сірого Каменю, ви відходите на другий план. Можливо, вони навіть не запам’ятають, що зустріли вас. Якщо ви випадково привернули їхню увагу і вони вже почали фокусуватись на вас, ви все ще можете використовувати Метод Сірого Каменю. Скажіть їм, що ви нудний. Опишіть нудне життя. Розкажіть, про найбільш буденні домашні клопоти у всіх деталях. Деяким людям від природи бракує ореолу драми. Знайдіть таких людей і тримайтесь ближче до них, коли маніпулятор поблизу.

 

Відволікти «перебитим крилом».

Якщо ви змушені продовжувати стосунки з маніпулятором, метод Сірого Каменю може також стати вам у нагоді. Колишнє подружжя, що спільно опікується дитиною і один з них є маніпулятором, можуть використовувати метод. Якщо однин з подружжя, що спільно опікується дитиною є маніпулятором, інша сторона може використовувати даний метод, коли маніпулятор намагається зачепити чи розвести на емоції.

Зрозуміло, що будь яка загроза благополуччю наших дітей, надзвичайно сильно провокує страх і хвилювання. Тут, Метод Сірого Каменю може бути застосований вибірково, аби відволікти увагу від того, що справді важливо для вас. В цілому, не демонструйте ніяких емоцій у відповідь на образливі слова і поведінку. Маніпулятор буде використовувати різні тактики, щоб зрозуміти, яка з них дасть потрібну йому  реакцію. І вам варто відреагувати на те, що має для вас найменше значення. Це сконцентрує увагу маніпулятора на цьому аспекті.

Пам’ятайте, у психопатів і інших маніпуляторів немає цінностей, тому вони не розуміють, що важливо для нас до тих пір, коки ми самі їм цього не покажемо. Вибірковий Метод Сірого Каменю показує їм приманку. Захисту своїх дітей ми можемо повчитися у природи. Відомо, що птахи – батьки з пташенятами зображують зламане крило, коли в околицях бродить хижак. Вони прикидаються вразливими, аби відвести увагу хижака від своєї справжньої вразливості – свого потомства.

В цьому прикладі вибірковий Метод Сірого Каменю відштовхує на задній план всі емоції, крім тих, які ви хочете самі продемонструвати соціальному хижаку.

Психопатам дуже просто стає нудно. Їм потрібна постійна стимуляція, щоб відштовхувати нудьгу. Це не та нудьга, яку відчувають звичайні люди, це більш схоже на французьке словоennui, що відноситься до всепоглинаючої туги, нудьги і млявості. Драма – ліки психопатів від нудьги. Для цього їм потрібна аудиторія і задіяні обличчя. Як тільки драма починається, вони знову відчувають себе живими. Їм подобається, коли вони тягнуть за струни, що викликають нашу емоційну реакцію. Підходить будь-яка емоція до тих пір, поки вона є реакцією на їх дію.

Психопати і інші маніпулятори використовують залежність від влади. Владу вони отримують відкриваючи доступ до наших емоцій. Вони гостро відчувають це і мають потребу в постійних спробах, щоб переконатись, що ми все ще під їхнім контролем. Їм необхідно знати, що ми все ще будемо підкорятися їхнім бажанням і робити їх щасливими уникаючи їх гніву. Їм необхідно створювати драму, для того, щоб відчувати владу від маніпулювання нашими емоціями.

Як і з будь-якою залежністю, отримання своєї дози емоційної реакції хвилює і оживляє психопата. Чим більшу кількість раз він отримає свою нагороду, за власну драматичну поведінку, тим більше росте його залежність. Вірно і наступне: коли нагорода перестає поступати, він нервує. Він відчуває нудьгу, тугу і відповідає на це створенням ще більшої драми. Якщо ми дотримуємось даної лінії поведінки і не викликаємо емоцій, в якийсь момент психопат вирішує, що іграшка зламалась, вона більше не виплескує емоції, коли він стискає її. Скоріш за все, він відчепиться від вас в пошуках нової іграшки.

Метод Сірого Каменю включає застереження: психопати – небезпечні люди, якщо ви знаходитесь в стосунках з одним з них і він вже вирішив вбити вас, буде дуже важко змінити його рішення. Він вже може отруювати вашу їжу, або таємно пошкоджувати вашу машину. Прийміть всі необхідні заходи безпеки. В подібному випадку, сподіватися слід тільки на те, що Метод Сірого Каменю лише допоможе виграти час, перед тим як ви зможете втекти.

 

Нудна, бідна і некрасива.

Увагу психопатів привертають яскраві, красиві речі, все, що швидко рухаються і яскраві вогні. Ці предмети пов’язуються ними з відчуттям жвавості і полегшують його завжди присутню тугу.Звичайно, він надає перевагу вашим емоціям, але список того, що він бажає цим не вичерпується. Він заздрить всьому красивому і сяючому, що маєте ви і хоче все, що для вас важливо. Ви маєте сховати все, що він може помітити і чому може почати заздрити. Якщо ви красиві, використовуйте косметику, щоб намалювати синці під очима. Якщо ви не у шлюбі з маніпулятором, будь які ваші гроші чи активи яких він бажає повинні зникнути. Проконсультуйтесь стосовно цього з своїм юристом. Ваша нова, сяюча, дорога машина, також приваблює його, тому, купіть собі недорогий автомобіль, для повсякденного користування. Якщо у вас чудова репутація чекайте, що він почне, або вже почав наговорювати на вас, не піддавайтесь на провокації.

Причина через яку він хоче забрати все це у вас, необов’язково в тому, що він хоче мати все це сам, а тому, що він хоче бачити емоції на вашому обличчі в той момент, коли ви все це втратите. Маніпулятору потрібна демонстрація сили, що виражається в тому, що саме він людина, через яку ви все втратили. Заздалегідь забираючи з поля його зору всі ці речі і не показуючи емоційної реакції на це, ви продовжите привчати його до думки, що ви – найбільш нудна людина на світі, людина на яку він ніколи і ні в чому не захоче бути схожим.

 

Походження Методу Сірого Каменю.

В 2009 році, автор оригінального тексту розійшлась з своїм партнером – психопатом, після 25 років спільного життя, але так і не зрозуміла, що з ним не так. «Я сиділа в суші-барі в змішаних почуттях, коли до мене підійшов високий, привабливий чоловік спортивної тіло- будови. На моє здивування я інстинктивно розповіла йому всю свою історію. Він вислухав мене і потім пояснив, що я мала справу з нарцисом і дав мені пораду: «Будьте нудною». Він сказав, що його дівчина кожного вечора приходила додому, починала пити і жахливо поводитись. Вони двоє були професіоналами, що крутились в тих самих професійних колах. Він знав, що вона буде його переслідувати, якщо він зважиться на розрив стосунків , тому і не хотів іти на ризик стаючи жертвою пліток, що могли пошкодити його професійній репутації. Він вирішив стати настільки нудним, щоб вона сама просто покинула його. Він відмовлявся виходити кудись вечорами, не показував емоційних реакцій на ситуації і завжди реагував відсутністю драми. Коли вона питала,чи хоче він вийти в кафе чи ресторан повечеряти, його реакцією було: «Я не знаю». Після декількох місяців без драми вона переїхала від нього.

…Я вибрала слово «Сірий Камінь», тому, що куди б ви не йшли, повсюди повно сірих каменів, але ви ніколи їх не зауважуєте. Жоден з них не привертає вашої уваги. Ви не пам’ятаєте жодного каменя окремо з тих, які бачили сьогодні, тому, що вони зливаються з пейзажем. Це саме той тип нудьги, який ви збираєтесь транслювати маніпулятору. Незнайомець з суші-бару висловив приголомшливе спостереження, коли порекомендував бути нудною, він потрапив в саме серце мотивації психопатів – уникати нудьги.

В природі існує багато хитрощів, які дозволяють вижити серед хижаків. Серед них, птахи, вони зображають зламане крило, щоб захистити потомство, а миші прикидаються мертвими, доки кіт не втратить до них цікавість. Ці дві тактики можуть бути корисними і можуть застосовуватись при необхідності і доцільності.

В той же час, дуже важко прорахувати кожен крок психопата, аби вибирати найкращу лінію поведінки. Замість того, щоб намагатись його перехитрити чи переграти транслюйте сірий камінь. Цей простий, скромний об’єкт природи має всю необхідну мудрість, щоб бути незамінним – він нудний».

 

Переклад з сайту: https://ru.sott.net/article/3127-stat-serym-kamnem-ili-chto-delat-chtoby-psikhopat-ostavil-vas-v-pokoe

 

 

 

Copyright 2013. Психолог у Львові || Психотерапевт Львів || Послуги психолога Львів || Психологічна студія СЕНС || Google+ Joomla 1.7 templates. Custom text here