Друк

 

 

Вільне письмо

 

Назву “вільне письмо” часто вживають тоді, коли говорять про письмові практики загалом, проте найбільше вільне письмо пов’язують із практикою “brain-dumping”.

Що саме Вас зараз хвилює?  Яке питання стоїть на першому місці? Яка ситуація вже довго не дає Вам спокою? Ця практика дає змогу “скинути”, звільнитись від так званого верхнього шару свідомості, від переживань, що містяться на поверхні.

 

Вам потрібно почати писати те, про що Вам хочеться писати, і продовжувати без будь-яких обмежень. Це своєрідний потік свідомості, в якому Ви намагатиметесь вивільнити свої почуття і переживання “тут і зараз”. Ви ніби переносите все, що стосується Вас зараз, на папір.

Brain-dumping можна виконувати у двох його варіантах: на час або ж на обсяг. У першому випадку Вам потрібно писати впродовж п’яти хвилин, у другому - обсяг повинен бути не меншим,ніж три сторінки. Для того, щоб було легше почати, Ви можете написати на аркуші паперу яке-небудь слово. Воно може бути пов’язане з тим, що відбувається з Вами зараз, або ж може бути просто таким, що першим спало на думку. Це слово може бути емоцією, подією, планами, іменем і будь-чим іншим. Наприклад, якщо Вам спало на думку слово “доброзичливість”, можете писати про те, яке місце вона займає у Вашому житті, наскільки ця властивість для Вас характерна, чи отримуєте Ви її від свого оточення. Проте Вам не потрібно викладати думки у вигляді продуманої розповіді. Ви повинні писати, не роблячи тривалих пауз, впродовж всього відведеного часу чи доки не заповните потрібну кількість сторінок, залежно від того, який спосіб написання Ви для себе обрали.

Виконання практики допоможе вивільнити ті переживання, які містяться на поверхні, є найбільш актуальними і які потребують “опрацювання”. За допомогою практики brain-dumping Ви матимете змогу краще розуміти актуальний стан власних почуттів і переживань, побачити їх цілісно завдяки письмовому оформленню.

  

 Вправу підготувала Наталя Сагайдак

 

Copyright 2013. Психолог у Львові || Психотерапевт Львів || Послуги психолога Львів || Психологічна студія СЕНС || Google+ Joomla 1.7 templates. Custom text here