Друк

 

Сьогодні ми ознайомимося з практикою, яка дає змогу дослідити всі закутки нашої особистості - “Затравками”. Це чудовий спосіб самодослідження, який не забирає багато часу. Мета практики - глибше усвідомлення власних думок, почуттів, бажань. Власне затравка - це певне конкретне питання, речення чи просто слово, що стосується вузької сфери нашого життя. Отримавши чи визначивши самостійно тему затравки нам потрібно впродовж 15-20 хвилин писати все, що з нею пов’язане. Важливо записувати справді ВСІ думки, не відсіюючи ті, що нам здаються недоречними чи неприйнятними.

 

Затравки можуть бути найрізноманітнішими за тематикою. Вони можуть стосуватися наших звичок і принципових позицій, мрій і фантазій та й навіть будь-яких фізіологічних проявів. Деякі з них вимагатимуть від нас серйозності, інші - почуття гумору. Таке різноманіття та незначні часові затрати дозволяють виконувати практику регулярно, обираючи щоразу для себе найбільш доречні затравки.

Сьогодні темою нашого дослідження стане прокрастинація. У кожного в той чи інший період є ситуація, яку нам потрібно, але не хочеться вирішувати. Чи це нудні повсякденні справи, які Ви зазвичай відкладаєте на потім, чи то важке рішення, думати над яким Вам не надто приємно. Так чи інакше робити справи, які не приносять нам задоволення,  не хочеться. І тоді з’являється безліч причин, що рятують нас від їх вирішення. Ми вигадуємо їх доти, доки не впевнимося в об’єктивності свого небажання робити те чи інше. Пропонуємо Вам проаналізувати всі свої так звані “відмазки”. Згадайте справу, вирішення якої Ви зараз відкладаєте. Подумайте, як саме при цьому Ви намагаєтеся себе виправдати. Візьміть аркуш паперу і впродовж 15-20 хвилин записуйте всі способи, які Ви застосовуєте для того, щоб почати вирішувати ці питання якомога пізніше. Записуйте також думки, які допомагають Вам залишатись впевненими, що невиконання неприємнних справ з тих чи інших причин є виправданим.

Закінчивши написання, проаналізуйте, до яких із зазначених виправдань Ви вдаєтесь найчастіше, а до яких - рідше. Подумайте над тим, чи справді такі думки сприяють вирішенню проблеми, чи тільки продовжують Ваші неприємні переживання. Уявіть, що всі свої справи Ви вирішуєте одразу: допомагало б це Вам чи навпаки? Яких результатів Ви могли б досягти в такому випадку?

       Визначивши всі свої “прийоми” відкладання справ на потім, ми зможемо швидко їх розпізнавати та уникати. Це допоможе нам бути більш ефективними і позбавить від нав’язливих переживань, пов’язаних із очікуванням неприємних справ.

 

 Вправу для Вас підготувала Наталя Сагайдак

 

Copyright 2013. Психолог у Львові || Психотерапевт Львів || Послуги психолога Львів || Психологічна студія СЕНС || Google+ Joomla 1.7 templates. Custom text here