Друк

Письмові практики 

Так само як ми наводимо лад у себе вдома, необхідно регулярно приводити в порядок і свій внутрішній світ.  Викидати з голови надумані  тривоги та переживання, визначати що для мене зараз головне, а що другорядне, кого та що я хочу бачити у своєму житті. Що я хочу почати робити, а що, навпаки, припинити. При чому друге може виявитись важливішим ніж перше.

Дуже важливо розуміти, що якщо спершу ми не знаходимо часу і місця для вирішення внутрішніх проблем, то згодом ми вже «не знаходимо собі місця» від переживань.

Звичайно, ситуація спрощується, якщо можна звернутись до психолога чи психотерапевта, але що робити, якщо у Вас зараз немає власного консультанта?

На щастя, існує багато вправ та технік для саморозвитку, які можна виконувати не лише у кабінеті психолога, але й у себе вдома. Для цього Вам знадобиться не так багато часу, тільки трішки зусиль.

Отже, сьогодні ми пропонуємо Вам познайомитись з надзвичайно корисним інструментом для саморозвитку – письмовими практиками.

Кожні два тижні на сайті Студії “Сенс” ми публікуватимемо огляд нової письмової практики. Ви можете разом з нами аналізувати результати практик і спостерігати за змінами, які відбуватимуться. Адже з часом ми пропонуватимемо повторно виконувати окремі з них. Розпочнімо!

 

Практика «Ліфт»

Практика “Ліфт” – це надзвичайно корисний та ресурсний інструмент для  розвитку багатьох сфер Вашого життя. Вона дозволить Вам вільніше почуватись в середовищі Ваших знайомих та друзів, буде особливо корисною для розвитку вміння презентувати себе, підвищення самооцінки, і при регулярному виконанні додасть Вам впевненості у власних силах.

Візьміть чистий аркуш паперу, ручку (чи, якщо зручніше, відкрийте новий файл на своєму комп'ютері) і годинник або будь­який пристрій із секундоміром. Сядьте зручно і переконайтесь, що впродовж найближчих кількох хвилин Вас ніхто не потурбує. Подумайте про сферу Вашого життя чи стосунків, розвитку якої Ви б хотіли приділити час. Можливо, це особисті стосунки, можливо робота чи власний бізнес? Тепер уявіть, що Ви зайшли в ліфт із незнайомою людиною, а «поїздка» триватиме рівно 3 хвилини. За цей час Ви повинні розповісти незнайомцю про себе так, щоб він Вами зацікавився. В той же час розповідь повинна бути максимально правдивою і стосуватися тієї сфери життя, у якій Ви би хотіли мати успіх.  

Використайте свої переваги для того, щоб Ваша розповідь про себе привернула увагу  вашого співрозмовника та переконала у тому, що ви та людина, з якою варто мати справу!

Не думайте наперед, просто увімкніть таймер і почніть писати.

Ця практика допомагає з'ясувати найважливіші сильні риси індивідуального образу: те, як Ви бачите себе і яким (якою) прагнете здаватись оточуючим. Часове обмеження дозволяє визначити Ваші пріоритети, бо маючи тільки три хвилини для розповіді про себе, кожен з нас зосереджується на найбільш значимих характеристиках. Перечитайте свою презентацію і подумайте, які важливі моменти Ви упустили, що ще хотіли б додати до свого образу. Можливо, змістили б акценти чи замінили одні переваги іншими. Таким чином Ви зрозумієте, над чим варто попрацювати і що вдосконалити, а також зможете правильно використовувати свої переваги і слабкості для власного розвитку.

«Ліфт» ­ це чудовий спосіб краще познайомитися з собою. Не ховайте далеко свій результат – він ще знадобиться нам дещо пізніше.

 

Вправу для Вас підготувала Наталя Сагайдак

Copyright 2013. Психолог у Львові || Психотерапевт Львів || Послуги психолога Львів || Психологічна студія СЕНС || Google+ Joomla 1.7 templates. Custom text here